Krajské setkání SMO v Jihomoravském kraj 

13.03.2024

Firma Empemont s.r.o. se již tradičně zúčastnila Krajského setkání v Jihomoravském kraji, na kterém bylo jedním z hlavních témat finanční nezávislost obcí.

Finanční nezávislost obcí je dlouhodobě jedním z klíčových témat pro většinu obcí a měst v České republice. Závislost na dotacích ze státního rozpočtu či evropských fondů často brání obcím v plnohodnotném a samostatném fungování. 

Firma Empemont přišla s inovativním a prospěšným řešením pro obce a města, které se potýkají s nedostatkem financí na své projekty. Řešením je možnost využití bezúročných půjček (neboli splátky bez navýšení), které mohou obce a města využít na financování svých potřebných projektů. Empemont chce tímto způsobem pomoci obcím získat potřebné finanční prostředky bez nutnosti platit vysoké úroky běžných bankovních půjček. Obce/města tak mohou efektivněji využívat své rozpočty a dosahovat dalších úspor.

Krajské setkání svazu SMO bylo velmi inspirativní a poskytlo obcím mnoho nových informací a nápadů, jak zlepšit jejich fungování a posílit spolupráci mezi nimi. Doufejme, že diskutovaná témata najdou v praxi uplatnění a přinesou obcím skutečný prospěch.

Jsme rádi, že můžeme spolupracovat s městy a obcemi v Jihomoravském kraji a přispívat k jejich rozvoji a modernizaci prostřednictvím naších služeb. 


Těšíme se na Vás na dalších akcích!