cz  sk 
Historie firmy
X

Firma EMPEMONT je oborovou větví společnosti EMPESORT

založené v r. 1992, jež je svou činností v oblasti

Komunikační a ozvučovací techniky v současné době na předním místě mezi českými společnostmi. 

V roce 1991 byla společnost TESLA s.p. transformována do několika menších pružnějších společností. V té době založilo několik pracovníků společnost EMPESORT, která by se kromě výroby akustických měřičů úžeji zajímala o co nejširší nabídku pro své zákazníky. S nově vzniklými požadavky na kompletní servis v oblasti dodávek bezdrátových rozhlasů, ozvučovacích a bezpečnostních systémů vznikla potřeba odštěpit montážní a dodavatelskou činnost jako samostatnou jednotku s větší schopností pružného reagování na potřeby zákazníka a také daňových výhod pro koncového spotřebitele.

Postupně společnost EMPEMONT vyhradila svoji činnost projekci, vývoji a výrobě ozvučovacích komponentů včetně finální části montáže a servisu.

V letech 1992 až 2000 byla společnost úspěšná v řadě výběrových řízení v oblasti dodávek ozvučovacích systémů měst, obcí, institucí atd. Také obrat společnosti prudce vzrostl a firma EMPEMONT (EMPESORT) se zařadila mezi nejvýznamnější firmy na českém trhu zabývající se problematikou bezdrátových rozhlasů a ozvučení.

V tomto období zároveň pracovalo vývojové oddělení na vývoji bezdrátových rozhlasů, jenž by splňovaly podmínky nově připravovaných zákonů o integrovaném záchranném systému.

 

Firma se zabývá dodávkou, montáží a servisem:

  • moderních městských, obecních rozhlasů, radarů,
  • přenosných ozvučovacích systémů,
  • ozvučením vnitřních prostor,
  • evakuačními rozhlasy, kamerovými systémy.

 

»ZPĚT«